10-CBSA-0.5X2.5X0.13
Mfr.Part #
10-CBSA-0.5X2.5X0.13
Description
RF SHIELD 0.5" X 2.5" SMD
Width - Overall :
0.500 12.70mm
Height - Overall :
0.130 3.30mm
Length - Overall :
2.500 63.50mm
ROHS3 Compliant
Leader Tech Inc. 10-CBSA-0.5X2.5X0.13
Shield, 2-Piece 0.130 3.30mm 0.500 12.70mm Surface Mount 2.500 63.50mm Non-Vented 10-CBS Bulk
10-CBSA-0.5X2.5X0.13 Overview
10-CBSA-0.5X2.5X0.13 Features
A solid enclosure of Bulk
10-CBSA-0.5X2.5X0.13 Applications
There are a lot of Leader Tech Inc.
10-CBSA-0.5X2.5X0.13 RF Shields applications.
  • Cable lines
  • Lightning strikes
  • Solar flares
  • Static electricity
  • Cosmic noise
  • Inverters
  • Satellites
Catalog related products
    RF SHIELD 0.5" X 0.538" SMD
  • TE Connectivity AMP Connectors
    RF SHIELD 0.65" X 0.65" SMD
    RF SHIELD 0.65" X 0.65" SMD
  • Laird - Performance Materials
    RF SHIELD 0.5" X 0.538" SOLDER
    RF SHIELD 0.5"X0.538" SOLDER 1PC