10-CBSA-0.5X5.0X0.13
Mfr.Part #
10-CBSA-0.5X5.0X0.13
Description
RF SHIELD 0.5" X 5" SMD
Length - Overall :
5.000 127.00mm
Width - Overall :
0.500 12.70mm
Height - Overall :
0.130 3.30mm
10-CBS
Leader Tech Inc. 10-CBSA-0.5X5.0X0.13
Shield, 2-Piece 0.130 3.30mm 0.500 12.70mm Surface Mount 5.000 127.00mm Non-Vented 10-CBS Bulk
10-CBSA-0.5X5.0X0.13 Overview
10-CBSA-0.5X5.0X0.13 Features
A solid enclosure of Bulk
10-CBSA-0.5X5.0X0.13 Applications
There are a lot of Leader Tech Inc.
10-CBSA-0.5X5.0X0.13 RF Shields applications.
  • Inverters
  • Satellites
  • Transmission
  • Cellphones
  • Laptops
  • Bluetooth mice
  • Speakers
Catalog related products
    RF SHIELD 0.5" X 0.538" SMD
  • TE Connectivity AMP Connectors
    RF SHIELD 0.65" X 0.65" SMD
    RF SHIELD 0.65" X 0.65" SMD
  • Laird - Performance Materials
    RF SHIELD 0.5" X 0.538" SOLDER
    RF SHIELD 0.5"X0.538" SOLDER 1PC