0805Y5003P30DFR
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0805Y5003P30DFR
Manufacturer
Knowles Syfer
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 3.3PF 500V C0G/NP0 0805
Manufacturer :
Knowles Syfer
Product Category :
Ceramic Capacitors
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
500V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Factory Lead Time :
8 Weeks
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Capacitance :
3.3pF
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Series :
FlexiCap™
Tolerance :
±0.5pF
Datasheets
0805Y5003P30DFR
Knowles Syfer 0805Y5003P30DFR
FlexiCap™ 3.3pF 500V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y5003P30DFR Overview
A program's size/dimension is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
0805Y5003P30DFR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm