0805Y5000390GFT
Mfr.Part #
0805Y5000390GFT
Description
CAP CER 39PF 500V C0G/NP0 0805
Capacitance :
39pF
Factory Lead Time :
8 Weeks
Tolerance :
±2%
Feature :
Soft Termination, High Temperature
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Voltage - Rated :
500V
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Applications :
High Reliability, Boardflex Sensitive
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
0805Y5000390GFT
Knowles Syfer 0805Y5000390GFT
FlexiCap™ 39pF 500V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y5000390GFT Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.This coefficient equals C0G NP0 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
0805Y5000390GFT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm