0805Y2004P70HQT
Mfr.Part #
0805Y2004P70HQT
Description
CAP CER 4.7PF 200V C0G/NP0 0805
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
4.7pF
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Tolerance :
±0.05pF
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Voltage - Rated :
200V
Datasheets
0805Y2004P70HQT
Knowles Syfer 0805Y2004P70HQT
FlexiCap™ 4.7pF 200V Ceramic Capacitor ±0.05pF C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y2004P70HQT Overview
A 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm size/dimension program is available for this device.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is C0G NP0 1B.
0805Y2004P70HQT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm