0805Y2000272KET
Mfr.Part #
0805Y2000272KET
Description
CAP CER 2700PF 200V X7R 0805
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Capacitance :
2700pF
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Feature :
Soft Termination
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Ratings :
AEC-Q200
Voltage - Rated :
200V
Factory Lead Time :
9 Weeks
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Datasheets
0805Y2000272KET
Knowles Syfer 0805Y2000272KET
FlexiCap™ 2700pF 200V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y2000272KET Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
0805Y2000272KET Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm