0805Y0630472MET
Mfr.Part #
0805Y0630472MET
Description
CAP CER 4700PF 63V X7R 0805
Capacitance :
4700pF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Ratings :
AEC-Q200
Voltage - Rated :
63V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Feature :
Soft Termination
Tolerance :
±20%
Factory Lead Time :
9 Weeks
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Automotive, Boardflex Sensitive
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Datasheets
0805Y0630472MET
Knowles Syfer 0805Y0630472MET
FlexiCap™ 4700pF 63V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805Y0630472MET Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.This coefficient equals X7R 2R1 indicates that a substance's electrical resistance changes with temperature per degree change.
0805Y0630472MET Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm