0805N6R8D201CT
Mfr.Part #
0805N6R8D201CT
Description
MLCC 6.8PF 200V NPO 0805
Height :
0.6
+ 125 C
Series :
Width :
1.25
Tolerance :
±0.5pF
Lead Style :
Pbfree Code :
WRAPAROUND
Rated (DC) Voltage (URdc) :
200 V
Voltage - Rated :
200V
Capacitance :
6.8 pF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Walsin
Negative Tolerance :
7.35
Multilayer :
Package :
Tape and Reel (TR)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
HTS Code :
Active
Reach Compliance Code :
Compliant
Applications :
GENERAL PURPOSE
Positive Tolerance :
7.35
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Datasheets
0805N6R8D201CT
- 6.8 pF 200V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G, NP0 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)