0805N682G100CT
Mfr.Part #
0805N682G100CT
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
MLCC 6800PF 10V NPO 0805
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Termination Style :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max) :
Reach Compliance Code :
Compliant
Surface Mount
Rated (DC) Voltage (URdc) :
10 V
Voltage - Rated :
10V
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
ECCN Code :
RECTANGULAR PACKAGE
HTS Code :
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Pbfree Code :
Packaging :
MouseReel
Thickness (Max) :
0.053" (1.35mm)
Capacitance :
6800 pF
Tolerance :
±2%
Lead Style :
Packing Method :
TR, PLASTIC, 7 INCH
Dielectric :
C0G (NP0)
Datasheets
0805N682G100CT
Walsin Technology 0805N682G100CT
- 6800 pF 10V Ceramic Capacitor ±2% C0G, NP0 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)