0805N681J101CT
Mfr.Part #
0805N681J101CT
Description
MLCC 680PF 100V NPO 0805
Termination Style :
Pad
Tape and Reel (TR)
Maximum Operating Temperature (°C) :
125
Capacitance :
680pF
Product Height (mm) :
0.8
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel
Max Operating Temperature :
125 °C
Voltage Rating (DC) :
100 V
Temperature Characteristics Code :
C0G
Capacitance Tolerance :
± 5%
Case Code (Imperial) :
Failure Rate :
Product Length (mm) :
2
Construction :
Flat
Product Depth (mm) :
General Type MLCCs
RoHS Status :
RoHS Compliant
Series :
SIZE(GENERAL)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Positive Tolerance :
5
Size (mm) :
2 X 1.25 X 0.8
yes
Voltage :
100Vdc
Size / Dimension :
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Pbfree Code :
yes
Reach Compliance Code :
Compliant
Special Feature :
High Capacitance in given Case Size|A Wide Selection of Sizes is Available (0201 to 1812)
Voltage Rating :
100 V
Qualification :
Subcategory :
Capacitors
HTS Code :
Voltage - Rated :
100V
Rated (DC) Voltage (URdc) :
100 V
Min Operating Temperature :
-55 °C
REACH SVHC :
Unknown
Packaging :
Tape and Reel
Case Code (Metric) :
- 55 C
ECCN Code :
EAR99
Mounting :
Surface Mount
Microwave Application :
Case Style :
Ceramic Chip
Walsin
MSL :
MSL 1 - Unlimited
Walsin
Lead Free :
Lead Free
Height :
0.8
Thickness (Max) :
0.035 (0.90mm)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Product Width :
1.25mm
Product Length :
2.01mm
Minimum Operating Temperature (°C) :
-55
Lead Style :
Capacitance Value :
680pF
Class 1
ECCN (US) :
EAR99
Tolerance :
5%
Datasheets
0805N681J101CT
Introducing Ceramic Capacitors Walsin Technology 0805N681J101CT from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Surface Mount, MLCC, Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, Voltage:100Vdc, Type:General Purpose MLCCs, Package / Case:0805, 0805N681J101CT pinout, 0805N681J101CT datasheet PDF, 0805N681J101CT amp .Beyond Ceramic Capacitors Walsin Technology 0805N681J101CT ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Walsin Technology 0805N681J101CT
SIZE(GENERAL) 680pF 100V Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0805