0805N680K160CT
Mfr.Part #
0805N680K160CT
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
MLCC 68PF 16V NPO 0805
Voltage - Rated :
16V
Termination Style :
SMD/SMT
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Positive Tolerance :
10
Size Code :
Packaging :
MouseReel
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Tolerance :
±10%
Dielectric :
C0G (NP0)
Capacitance :
68 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Height :
0.6
Thickness (Max) :
0.028" (0.70mm)
Datasheets
0805N680K160CT
Walsin Technology 0805N680K160CT
- 68 pF 16V Ceramic Capacitor ±10% C0G, NP0 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)