0805N680J250CT
Mfr.Part #
0805N680J250CT
Description
MLCC 68PF 25V NPO 0805
Ceramic Capacitors
Mounting :
Voltage - Rated :
25V
General Purpose MLCCs
Size (mm) :
2 X 1.25 X 0.6
Termination Style :
Pad
Negative Tolerance :
5
Size / Dimension :
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Positive Tolerance :
5
Capacitance :
68pF
Dielectric :
C0G
Minimum Operating Temperature (°C) :
-55
Capacitance Value :
68pF
Product Depth (mm) :
1.25
Product Length (mm) :
Height - Seated (Max) :
Voltage Rating (DC) :
25 V
Details
Maximum Operating Temperature (°C) :
125
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
- 55 C
Case Style :
Ceramic Chip
Packaging :
Tape and Reel
Tolerance :
5%
Thickness (Max) :
0.028 (0.70mm)
Package :
Tape and Reel (TR)
ECCN (US) :
EAR99
Construction :
Flat
Height :
0.6
Voltage :
25Vdc
Product Status :
Active
Lead Free :
Lead Free
Ratings :
Case Code (Metric) :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel