0805N471K250CT
Mfr.Part #
0805N471K250CT
Description
MLCC 470PF 25V NPO 0805
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Negative Tolerance :
10
Capacitance :
470 pF
Positive Tolerance :
10
RECTANGULAR PACKAGE
Reach Compliance Code :
Compliant
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
SMD/SMT
HTS Code :
Height - Seated (Max) :
Voltage - Rated :
25V
Pbfree Code :
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
JESD-609 Code :
e3
+ 125 C
Rated (DC) Voltage (URdc) :
25 V
Thickness (Max) :
0.035" (0.90mm)
Width :
1.25
Series :
Tolerance :
±10%
Height :
0.8
ECCN Code :
EAR99
Ratings :
Datasheets
0805N471K250CT
Walsin Technology 0805N471K250CT
- 470 pF 25V Ceramic Capacitor ±10% C0G, NP0 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)