0805N470F251CT
Mfr.Part #
0805N470F251CT
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
MLCC 47PF 250V NPO 0805
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Negative Tolerance :
1
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Packaging :
MouseReel
Termination Style :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance :
1 %
Voltage - Rated :
250V
Capacitance :
47pF
JESD-609 Code :
e2
Height :
0.6
Dielectric :
C0G (NP0)
Failure Rate :
Thickness (Max) :
0.028 (0.70mm)
Terminal Finish :
Copper/Nickel/Tin (Cu/Ni/Sn)
Datasheets
0805N470F251CT
Walsin Technology 0805N470F251CT
- 47pF Capacitor 1 % MouseReel Surface Mount, MLCC 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) -55°C ~ 125°C 0805 (2012 metric)