0805N431J500CT
Mfr.Part #
0805N431J500CT
Description
MLCC 430PF 50V NPO 0805
Length :
2 mm
Negative Tolerance :
5
Size / Dimension :
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Positive Tolerance :
5
Capacitance :
430pF
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel
Width :
1.25 mm
Terminal Finish :
PURE TIN OVER NICKEL
Height :
0.5 mm
Tolerance :
5 %
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Voltage - Rated :
50V