0805N392G101CT
Mfr.Part #
0805N392G101CT
Description
MLCC 3900PF 100V NPO 0805
Surface Mount
Minimum Operating Temperature (°C) :
-55
Applications :
GENERAL PURPOSE
Construction :
Flat
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Voltage :
100Vdc
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size (mm) :
2 X 1.25 X 1.25
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel
Series :
ECCN (US) :
EAR99
RoHS Status :
RoHS Compliant
Packaging :
Tape and Reel
Capacitance :
0.0039uF
Size / Dimension :
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Negative Tolerance :
Product Depth (mm) :
1.25
Microwave Application :
yes
Case Style :
Ceramic Chip
Mounting :
Height - Seated (Max) :
Product Height (mm) :
Product Length (mm) :
Thickness (Max) :
0.053 (1.35mm)
Type :
General Purpose MLCCs
Failure Rate :
Capacitance Value :
0.0039uF
Voltage - Rated :
100V
Maximum Operating Temperature (°C) :
Termination Style :
Pad
Tolerance :
2%
Packing Method :
TR, PLASTIC, 7 INCH
Walsin
Datasheets
0805N392G101CT
Introducing Ceramic Capacitors Walsin Technology 0805N392G101CT from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:100Vdc, Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, Type:General Purpose MLCCs, Package / Case:0805, Mounting Type:Surface Mount, MLCC, 0805N392G101CT pinout, 0805N392G101CT datasheet PDF, 0805N392G101CT amp .Beyond Ceramic Capacitors Walsin Technology 0805N392G101CT ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Walsin Technology 0805N392G101CT
- 0.0039uF 100V Ceramic Capacitor 2% 30ppm/Cel 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0805