0805N330K160CT
Mfr.Part #
0805N330K160CT
Description
MLCC 33PF 16V NPO 0805
Capacitance :
33pF
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Series :
SIZE(GENERAL)
Positive Tolerance :
10
Negative Tolerance :
10
Lead Style :
Width :
1.25
Thickness (Max) :
0.028 (0.70mm)
Size / Dimension :
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated :
16V
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
10 %
Height :
0.6
2
Datasheets
0805N330K160CT
Walsin Technology 0805N330K160CT
SIZE GENERAL CERAMIC CAPACITOR 0805 2012metric Aluminum Electrolytic Capacitor 0.079L x 0.049W 2.00mm x 1.25mm 30ppm Cel 10% 33pF