0805N221K500CT
Mfr.Part #
0805N221K500CT
Description
MLCC 220PF 50V NPO 0805
Ceramic Capacitors
Product Height (mm) :
0.6
WRAPAROUND
ECCN (US) :
EAR99
Series :
SIZE(GENERAL)
Product Depth (mm) :
1.25
Packaging :
Tape and Reel
Height :
0.6
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel
Tolerance :
10%
RECTANGULAR PACKAGE
Mounting :
Capacitance :
220pF
Negative Tolerance :
10
Voltage :
50VDC
Construction :
Flat
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Termination Style :
Pad
Capacitance Value :
220pF
Microwave Application :
yes
Maximum Operating Temperature (°C) :
125
Walsin
Product Length (mm) :
RoHS Status :
RoHS Compliant
Width :
Size (mm) :
2 X 1.25 X 0.6
Package / Case :
Minimum Operating Temperature (°C) :
-55
Case Style :
Ceramic Chip
Datasheets
0805N221K500CT
Introducing Ceramic Capacitors Walsin Technology 0805N221K500CT from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Type:General Purpose MLCCs, Voltage:50VDC, Package / Case:0805, 0805N221K500CT pinout, 0805N221K500CT datasheet PDF, 0805N221K500CT amp .Beyond Ceramic Capacitors Walsin Technology 0805N221K500CT ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Walsin Technology 0805N221K500CT
SIZE(GENERAL) 220pF Ceramic Capacitor 10% 30ppm/Cel 0805