0805N220G201CT
Mfr.Part #
0805N220G201CT
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
MLCC 22PF 200V NPO 0805
Positive Tolerance :
2%
Reach Compliance Code :
Compliant
Thickness (Max) :
0.028 (0.70mm)
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance :
2 %
Temperature Characteristics Code :
NP0
Height :
0.6
Temperature Coefficient :
-/+30ppm/Cel
Type :
Middle and High Voltage Multilayer Ceramic Capacitor
Voltage - Rated :
200V
Termination Style :
SMD/SMT
Dielectric :
C0G (NP0)
Capacitance :
22pF
Lead Spacing :
Rated (DC) Voltage (URdc) :
200 V
Packaging :
MouseReel
Negative Tolerance :
2%
Series :
SIZE(MID/HIGH VOLT)
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C