0805N220G100CT
Mfr.Part #
0805N220G100CT
Description
MLCC 22PF 10V NPO 0805
Termination Style :
Pad
Type :
General Purpose MLCCs
RoHS Status :
RoHS Compliant
Thickness (Max) :
0.028 (0.70mm)
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel
Ceramic
Product Length (mm) :
Surface Mount, MLCC
Size (mm) :
2 X 1.25 X 0.6
Minimum Operating Temperature (°C) :
-55
Tolerance :
2%
General Type MLCCs
Voltage :
10VDC
ECCN (US) :
EAR99
Case Style :
Ceramic Chip
Voltage - Rated :
10V
WRAPAROUND
Microwave Application :
yes
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Lead Spacing :
Failure Rate :
Maximum Operating Temperature :
+ 125 C
Construction :
Flat
Height :
0.6
Capacitance :
22pF
Packaging :
Tape and Reel
Walsin
Product Height (mm) :
0.6
Ratings :
Mounting :
Surface Mount
Capacitance Value :
22pF
Size / Dimension :
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Maximum Operating Temperature (°C) :
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Depth (mm) :
Datasheets
0805N220G100CT
Introducing Ceramic Capacitors Walsin Technology 0805N220G100CT from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Type:General Purpose MLCCs, Mounting Type:Surface Mount, MLCC, Voltage:10VDC, Package / Case:0805, Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, 0805N220G100CT pinout, 0805N220G100CT datasheet PDF, 0805N220G100CT amp .Beyond Ceramic Capacitors Walsin Technology 0805N220G100CT ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Walsin Technology 0805N220G100CT
- 22pF 10V Ceramic Capacitor 2% 30ppm/Cel 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0805