0805N1R8B250CT
Mfr.Part #
0805N1R8B250CT
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
MLCC 1.7PF 25V NPO 0805
Height :
0.6
Termination Style :
SMD/SMT
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Capacitance :
1.8pF
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel
Size / Dimension :
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Thickness (Max) :
0.028 (0.70mm)
Type :
General Purpose MLCCs
Packaging :
MouseReel
Lead Spacing :
Applications :
GENERAL PURPOSE
Dielectric :
C0G (NP0)
Voltage - Rated :
25V
Features :
Negative Tolerance :
5.56
Tolerance :
0.1 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C