0805N181K201CT
Mfr.Part #
0805N181K201CT
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
MLCC 180PF 200V NPO 0805
Size / Dimension :
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Series :
SIZE(MID/HIGH VOLT)
Height :
0.8
Dielectric :
C0G (NP0)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Termination Style :
SMD/SMT
Packaging :
MouseReel
Positive Tolerance :
10
e3
Failure Rate :
Capacitance :
180pF
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel
Negative Tolerance :
10
Thickness (Max) :
Voltage - Rated :
200V
Type :
Middle and High Voltage Multilayer Ceramic Capacitor
Walsin
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Tolerance :
10 %
Multilayer :
yes
Datasheets
0805N181K201CT
SIZE MID HIGH VOLT CERAMIC CAPACITOR 0805 2012metric Aluminum Electrolytic Capacitor 0.079L x 0.049W 2.00mm x 1.25mm 30ppm Cel 10% 180pF