0805N181J500CT
Mfr.Part #
0805N181J500CT
Description
MLCC 180PF 50V NPO 0805
e3
RoHS Status :
RoHS Compliant
Positive Tolerance :
5
Capacitance :
180pF
MSL :
MSL 1 - Unlimited
Negative Tolerance :
5
Multilayer :
yes
Qualification :
Series :
SIZE(GENERAL)
Temperature Coefficient :
NP0
Product Length :
2.01mm
Height :
0.6
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±5%
Product Width :
1.25mm
Capacitance Tolerance :
± 5%