0805N181J250CT
Mfr.Part #
0805N181J250CT
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
MLCC 180PF 25V NPO 0805
Width :
1.25
Height :
0.6
Lead Style :
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Tolerance :
5 %
Voltage - Rated :
25V
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Negative Tolerance :
5
Termination Style :
SMD/SMT
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel
Packaging :
MouseReel
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Size / Dimension :
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Thickness (Max) :
0.028 (0.70mm)
Dielectric :
C0G (NP0)
Capacitance :
180pF
Datasheets
0805N181J250CT
Walsin Technology 0805N181J250CT
- CERAMIC CAPACITOR 0805 2012metric Aluminum Electrolytic Capacitor 0.079L x 0.049W 2.00mm x 1.25mm 30ppm Cel 5% 180pF