0805N121F500CT
Mfr.Part #
0805N121F500CT
Description
MLCC 120PF 50V NPO 0805
RoHS :
Compliant
Minimum Operating Temperature :
- 55 C
Min Operating Temperature :
-55 °C
Walsin
Size (mm) :
2 X 1.25 X 0.6
Construction :
Flat
Termination Style :
Pad
Brand :
Walsin
Product Depth (mm) :
1.25
Capacitance Value :
120pF
2
Mounting :
Surface Mount
Case Code (Metric) :
Max Operating Temperature :
125 °C
RECTANGULAR PACKAGE
RoHS Status :
RoHS Compliant
Maximum Operating Temperature (°C) :
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel
Minimum Operating Temperature (°C) :
-55
Tolerance :
1%
Capacitance :
120pF
Package / Case :
Voltage Rating (DC) :
50 V
Microwave Application :
Packaging :
Tape and Reel
Depth :
1.25 mm
Radiation Hardening :
No
Series :
SIZE(GENERAL)
Product :
General Type MLCCs
Product Height (mm) :
0.6
Case Style :
Ceramic Chip
ECCN (US) :
EAR99
Product Length (mm) :
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Voltage :
50VDC
Datasheets
0805N121F500CT
Introducing Ceramic Capacitors Walsin Technology 0805N121F500CT from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Type:General Purpose MLCCs, Package / Case:0805, Voltage:50VDC, 0805N121F500CT pinout, 0805N121F500CT datasheet PDF, 0805N121F500CT amp .Beyond Ceramic Capacitors Walsin Technology 0805N121F500CT ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Walsin Technology 0805N121F500CT
SIZE(GENERAL) 120pF Ceramic Capacitor 1% 30ppm/Cel 0805