0805N120F250CT
Mfr.Part #
0805N120F250CT
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
MLCC 12PF 25V NPO 0805
Features :
Lead Free :
Lead Free
Series :
SIZE(GENERAL)
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel
0.6
Voltage Rating (DC) :
25 V
Walsin
Voltage - Rated :
25V
Tolerance :
1 %
Size / Dimension :
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Packaging :
MouseReel
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Positive Tolerance :
1
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Applications :
GENERAL PURPOSE
Thickness (Max) :
0.028 (0.70mm)
Dielectric :
C0G (NP0)
Capacitance :
12pF
Case Code (Metric) :
Termination Style :
SMD/SMT
Datasheets
0805N120F250CT
Walsin Technology 0805N120F250CT
SIZE GENERAL CERAMIC CAPACITOR 0805 2012metric Aluminum Electrolytic Capacitor 0.079L x 0.049W 2.00mm x 1.25mm 30ppm Cel 1% 12pF