0805N100K631CT
Mfr.Part #
0805N100K631CT
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
MLCC 10PF 630V NPO 0805
Type :
Middle and High Voltage Multilayer Ceramic Capacitor
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Negative Tolerance :
10
Thickness (Max) :
0.028" (0.70mm)
Termination Style :
SMD/SMT
Applications :
SMPS Filtering
Capacitance :
10 pF
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Voltage - Rated :
630V
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Packaging :
MouseReel
Dielectric :
C0G (NP0)
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)