0805J5004P70BQT
Mfr.Part #
0805J5004P70BQT
Description
CAP CER 4.7PF 500V C0G/NP0 0805
Applications :
GENERAL PURPOSE
Voltage - Rated :
500V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Tolerance :
±0.1pF
Capacitance :
4.7pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Feature :
High Q, Low Loss
Datasheets
0805J5004P70BQT
Knowles Syfer 0805J5004P70BQT
4.7pF 500V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J5004P70BQT Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.
0805J5004P70BQT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm