0805J3001P30DQT
Mfr.Part #
0805J3001P30DQT
Description
CAP CER 1.3PF 300V C0G/NP0 0805
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
300V
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Capacitance :
1.3pF
Feature :
High Q, Low Loss
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±0.5pF
Datasheets
0805J3001P30DQT
Knowles Syfer 0805J3001P30DQT
1.3pF 300V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J3001P30DQT Overview
For this device, the size/dimension of the program is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.As a general rule, temperature coefficient of resistance is simply the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, and its value is C0G NP0.
0805J3001P30DQT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm