0805J2500110GQT
Mfr.Part #
0805J2500110GQT
Description
CAP CER 11PF 250V C0G/NP0 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Tolerance :
±2%
Feature :
High Q, Low Loss
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
11pF
Voltage - Rated :
250V
Datasheets
0805J2500110GQT
Knowles Syfer 0805J2500110GQT
11pF 250V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J2500110GQT Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is C0G NP0.
0805J2500110GQT Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm