0805J1K00121MXR
Mfr.Part #
0805J1K00121MXR
Description
CAP CER 120PF 1KV X7R 0805
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%
Capacitance :
120pF
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Voltage - Rated :
1000V 1kV
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Datasheets
0805J1K00121MXR
Knowles Syfer 0805J1K00121MXR
120pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J1K00121MXR Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is X7R 2R1.
0805J1K00121MXR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm