0805J1006P80DAR
Mfr.Part #
0805J1006P80DAR
Description
CAP CER 6.8PF 100V C0G/NP0 0805
Capacitance :
6.8pF
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Applications :
Automotive
Voltage - Rated :
100V
Factory Lead Time :
9 Weeks
Tolerance :
±0.5pF
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Ratings :
AEC-Q200
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
0805J1006P80DAR
Knowles Syfer 0805J1006P80DAR
6.8pF 100V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J1006P80DAR Overview
This device's program size/dimension is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.A substance's temperature coefficient of resistance is generally defined as how its electrical resistance changes with per degree change in temperature.
0805J1006P80DAR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm