0805J1000391FCR
Mfr.Part #
0805J1000391FCR
Description
CAP CER 390PF 100V C0G/NP0 0805
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Capacitance :
390pF
Datasheets
0805J1000391FCR
Knowles Syfer 0805J1000391FCR
390pF 100V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J1000391FCR Overview
A program's size/dimension is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm for this device.Its coefficient is C0G NP0 1B and determines the change in resistance per degree of temperature for a substance.
0805J1000391FCR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm