0805J0250823MXR
Mfr.Part #
0805J0250823MXR
Description
CAP CER 0.082UF 25V X7R 0805
Capacitance :
0.082µF
Temperature Coefficient :
X7R 2R1
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Voltage - Rated :
25V
Tolerance :
±20%
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
0805J0250823MXR
Knowles Syfer 0805J0250823MXR
0.082μF 25V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J0250823MXR Overview
Consequently, the program has size/dimension 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X7R 2R1.
0805J0250823MXR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm