0805J0102P20BCR
Mfr.Part #
0805J0102P20BCR
Description
CAP CER 2.2PF 10V C0G/NP0 0805
Voltage - Rated :
10V
Tolerance :
±0.1pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0 1B
Capacitance :
2.2pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Thickness (Max) :
0.051 1.30mm
Datasheets
0805J0102P20BCR
Knowles Syfer 0805J0102P20BCR
2.2pF 10V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 1B 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
0805J0102P20BCR Overview
Ceramic capacitor is 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm in size/dimension for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0 1B.
0805J0102P20BCR Features
a size/dimension of 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm