0805F685Z100CT
Mfr.Part #
0805F685Z100CT
Description
MLCC 6.8UF 10V Y5V 0805
Size (mm) :
2 X 1.25 X 1.25
Voltage - Rated :
10V
Positive Tolerance :
80
Thickness (Max) :
0.057 (1.45mm)
Voltage :
10VDC
Capacitance :
6.8uF
Packing Method :
TR, PLASTIC, 7 INCH
Capacitance Value :
6.8uF
Size / Dimension :
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance :
-20% to 80%
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Datasheets
0805F685Z100CT
Introducing Ceramic Capacitors Walsin Technology 0805F685Z100CT from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Mounting Type:Surface Mount, MLCC, Type:General Purpose MLCCs, Voltage:10VDC, Package / Case:0805, Operating Temperature:-25°C ~ 85°C, 0805F685Z100CT pinout, 0805F685Z100CT datasheet PDF, 0805F685Z100CT amp .Beyond Ceramic Capacitors Walsin Technology 0805F685Z100CT ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Walsin Technology 0805F685Z100CT
- 6.8uF 10V Ceramic Capacitor -20% to 80% -266.6666667 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) -25°C ~ 85°C Surface Mount, MLCC 0805