0805F473M500CT
Mfr.Part #
0805F473M500CT
Description
MLCC 0.047UF 50V Y5V 0805
Temperature Coefficient :
Dissipation Factor (%) :
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Thickness (Max) :
0.028 (0.70mm)
Min Operating Temperature :
-25 °C
Size (mm) :
2 X 1.25 X 0.6
Y5V
Depth :
1.25 mm
Voltage - Rated :
50V
Minimum Operating Temperature :
- 25 C
Max Operating Temperature :
85 °C
Size / Dimension :
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance :
20%
Capacitance :
0.047uF
Last Time Buy
Lead Free :
Lead Free
Capacitance Value :
0.047uF
CERAMIC CAPACITOR
Rated (DC) Voltage (URdc) :
50 V
ECCN Code :
EAR99
Package / Case :
HTS Code :
Voltage Rating (DC) :
50 V
Voltage :
50VDC
Capacitors
Pbfree Code :
85
Case Code (Metric) :
Reach Compliance Code :
Compliant
Datasheets
0805F473M500CT
Introducing Ceramic Capacitors Walsin Technology 0805F473M500CT from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-25°C ~ 85°C, Mounting Type:Surface Mount, MLCC, Type:General Purpose MLCCs, Package / Case:0805, Voltage:50VDC, 0805F473M500CT pinout, 0805F473M500CT datasheet PDF, 0805F473M500CT amp .Beyond Ceramic Capacitors Walsin Technology 0805F473M500CT ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Walsin Technology 0805F473M500CT
- 0.047uF 50V Ceramic Capacitor 20% -266.6666667 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) -25°C ~ 85°C Surface Mount, MLCC 0805