0805F224Z500CT
Mfr.Part #
0805F224Z500CT
Description
MLCC 0.22UF 50V Y5V 0805
1.25
MSL :
MSL 1 - Unlimited
Package / Case :
Tolerance :
-20%+80%
Negative Tolerance :
20
Capacitance Tolerance :
-20%, +80%
Positive Tolerance :
80
Series :
SIZE(GENERAL)
Product Width :
1.25mm
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
220nF
Y5V
Product Length :
2.01mm