0805F154M250CT
Mfr.Part #
0805F154M250CT
Description
MLCC 0.15UF 25V Y5V 0805
Tolerance :
20%
Size / Dimension :
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Capacitance Value :
0.15uF
Thickness (Max) :
0.028 (0.70mm)
EAR99
ECCN Code :
Flat
HTS Code :
Reach Compliance Code :
Compliant
Lead Style :
Voltage - Rated :
25V
Voltage :
25Vdc
Package Shape :
RECTANGULAR PACKAGE
Dissipation Factor (%) :
3.5
0.6
Rated (DC) Voltage (URdc) :
25 V
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Capacitance :
0.15uF
Microwave Application :
Pbfree Code :
Size (mm) :
2 X 1.25 X 0.6
Datasheets
0805F154M250CT
Introducing Ceramic Capacitors Walsin Technology 0805F154M250CT from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Type:General Purpose MLCCs, Voltage:25Vdc, Operating Temperature:-25°C ~ 85°C, Mounting Type:Surface Mount, MLCC, Package / Case:0805, 0805F154M250CT pinout, 0805F154M250CT datasheet PDF, 0805F154M250CT amp .Beyond Ceramic Capacitors Walsin Technology 0805F154M250CT ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Walsin Technology 0805F154M250CT
- 0.15uF 25V Ceramic Capacitor 20% -266.6666667 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) -25°C ~ 85°C Surface Mount, MLCC 0805