0805B473J500CT
Mfr.Part #
0805B473J500CT
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0.047UF 50V X7R 0805
X7R
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Factory Lead Time :
17 Weeks
Tolerance :
±5%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
REACH SVHC :
Unknown
Thickness (Max) :
0.035 0.90mm
Published :
Case Code (Metric) :
Height :
0.8mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Pbfree Code :
yes
Case Code (Imperial) :
ECCN Code :
EAR99
Length :
2mm
Multilayer :
Radiation Hardening :
No
Number of Terminations :
WRAPAROUND
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Voltage - Rated DC :
50V
JESD-609 Code :
e3
Depth :
1.25mm
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Lead Free :
Lead Free
Capacitance :
0.047µF
HTS Code :
Datasheets
0805B473J500CT
Walsin Technology 0805B473J500CT
0.047μF Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)