0805B391M101CT
Mfr.Part #
0805B391M101CT
Description
MLCC 390PF 100V X7R 0805
Negative Tolerance :
20
Dissipation Factor (%) :
2.5
Product Height (mm) :
0.8
Length :
2 mm
Class 2
Voltage Rating (DC) :
100 V
Temperature Coefficient :
15%
Surface Mount
Case Code (Metric) :
Max Operating Temperature :
125 °C
RoHS :
Compliant
Size (mm) :
2 X 1.25 X 0.8
Capacitance Value :
390pF
Tolerance :
20%
Capacitance :
390 pF
X7R
Lead Free :
Lead Free
Min Operating Temperature :
-55 °C
Voltage :
100Vdc
Depth :
1.25 mm