0805B334M250CT
Mfr.Part #
0805B334M250CT
Description
MLCC 0.33UF 25V X7R 0805
Ratings :
Product Height (mm) :
Temperature Coefficient :
15%
Features :
Pbfree Code :
Dissipation Factor (%) :
3.5
Class 2
Rated (DC) Voltage (URdc) :
25 V
Tolerance :
20%
Capacitance Value :
0.33uF
Packing Method :
TR, PLASTIC, 7 INCH
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Size / Dimension :
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage :
25Vdc
Series :
SIZE(GENERAL)
Negative Tolerance :
20
Capacitance :
0.33uF
Failure Rate :
ECCN Code :
Size (mm) :
2 X 1.25 X 1.25
Thickness (Max) :
0.053 (1.35mm)
Type :
General Purpose MLCCs
Voltage - Rated :
25V
HTS Code :
Flat
Reach Compliance Code :
Compliant
Applications :
GENERAL PURPOSE
Microwave Application :
Datasheets
0805B334M250CT
Introducing Ceramic Capacitors Walsin Technology 0805B334M250CT from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Package / Case:0805, Mounting Type:Surface Mount, MLCC, Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, Voltage:25Vdc, Type:General Purpose MLCCs, 0805B334M250CT pinout, 0805B334M250CT datasheet PDF, 0805B334M250CT amp .Beyond Ceramic Capacitors Walsin Technology 0805B334M250CT ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Walsin Technology 0805B334M250CT
SIZE(GENERAL) 0.33uF 25V Ceramic Capacitor 20% 15% 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0805