0805B334M100CT
Mfr.Part #
0805B334M100CT
Description
MLCC 0.33UF 10V X7R 0805
Dissipation Factor (%) :
5
Walsin
Positive Tolerance :
20
Size (mm) :
2 X 1.25 X 1.25
Voltage :
10VDC
Capacitance Value :
0.33uF
Series :
SIZE(GENERAL)
Tolerance :
20%
Standard
Height :
Product :
General Type MLCCs
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
15%
Packing Method :
TR, PLASTIC, 7 INCH
Negative Tolerance :
Capacitance :
0.33uF
Maximum Operating Temperature (°C) :
RoHS :
Details
Type :
General Purpose MLCCs
Product Height (mm) :
Datasheets
0805B334M100CT
Introducing Ceramic Capacitors Walsin Technology 0805B334M100CT from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:10VDC, Package / Case:0805, Type:General Purpose MLCCs, 0805B334M100CT pinout, 0805B334M100CT datasheet PDF, 0805B334M100CT amp .Beyond Ceramic Capacitors Walsin Technology 0805B334M100CT ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Walsin Technology 0805B334M100CT
SIZE(GENERAL) 0.33uF Ceramic Capacitor 20% 15% 0805