0805B334K100CT
Mfr.Part #
0805B334K100CT
Description
MLCC 0.33UF 10V X7R 0805
Stock
223
In Stock :
223
Surface Mount
HTS Code :
Thickness (Max) :
0.053 (1.35mm)
Voltage :
10VDC
Positive Tolerance :
10
Lead Spacing :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Product Status :
Active
e3
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Rated (DC) Voltage (URdc) :
10 V
Package :
Tape and Reel (TR)
Product Depth (mm) :
1.25
Features :
Capacitance Value :
0.33uF
Negative Tolerance :
10
Packing Method :
TR, PLASTIC, 7 INCH
Height - Seated (Max) :
Pbfree Code :
General Type MLCCs
Product Height (mm) :
Temperature Coefficient :
15%
Type :
General Purpose MLCCs
Failure Rate :
Product Category :
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT
Lead Style :
Series :
SIZE(GENERAL)
Size Code :
0805
Number of Terminals :
2
Reach Compliance Code :
Compliant
Package Shape :
RECTANGULAR PACKAGE
Voltage - Rated :
10V
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
10%
Flat
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Mounting :
Size / Dimension :
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height :
Applications :
GENERAL PURPOSE
Dissipation Factor (%) :
5
Capacitance :
0.33uF
Details
Ratings :
Size (mm) :
2 X 1.25 X 1.25
Datasheets
0805B334K100CT
Introducing Ceramic Capacitors Walsin Technology 0805B334K100CT from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:10VDC, Mounting Type:Surface Mount, MLCC, Type:General Purpose MLCCs, Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, Package / Case:0805, 0805B334K100CT pinout, 0805B334K100CT datasheet PDF, 0805B334K100CT amp .Beyond Ceramic Capacitors Walsin Technology 0805B334K100CT ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Walsin Technology 0805B334K100CT
SIZE(GENERAL) 0.33uF 10V Ceramic Capacitor 10% 15% 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0805