0805B222J251CT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
0805B222J251CT
Manufacturer
Walsin Technology
Description
MLCC 2200PF 250V X7R 0805
Manufacturer :
Walsin Technology
Product Category :
Ceramic Capacitors
Capacitance :
2.2nF
RoHS Status :
RoHS Compliant
Length :
2mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Lead Free :
Lead Free
Depth :
1.25mm
Packaging :
Tape and Reel
Case Code (Metric) :
Radiation Hardening :
No
Voltage - Rated DC :
250V
Dielectric :
X7R
Max Operating Temperature :
125°C
Package / Case :
Tolerance :
5%
Datasheets
0805B222J251CT
Walsin Technology 0805B222J251CT
2.2nF Ceramic Capacitor 5% 0805