0805B184M250CT
Mfr.Part #
0805B184M250CT
Description
MLCC 0.18UF 25V X7R 0805
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Applications :
GENERAL PURPOSE
Tolerance :
20%
Voltage :
25Vdc
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Voltage - Rated :
25V
Package / Case :
JESD-609 Code :
e3
Negative Tolerance :
20
Thickness (Max) :
0.053 (1.35mm)
Construction :
Flat
Termination Style :
Pad
Packing Method :
TR, PLASTIC, 7 INCH
Capacitance Value :
0.18uF
-55
Package :
Tape and Reel (TR)
Dissipation Factor (%) :
3.5
Temperature Coefficient :
15%
Type :
General Purpose MLCCs
Size / Dimension :
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Size (mm) :
2 X 1.25 X 1.25
Product Depth (mm) :
Capacitance :
0.18uF
Datasheets
0805B184M250CT
Introducing Ceramic Capacitors Walsin Technology 0805B184M250CT from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:25Vdc, Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, Package / Case:0805, Mounting Type:Surface Mount, MLCC, Type:General Purpose MLCCs, 0805B184M250CT pinout, 0805B184M250CT datasheet PDF, 0805B184M250CT amp .Beyond Ceramic Capacitors Walsin Technology 0805B184M250CT ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
Walsin Technology 0805B184M250CT
- 0.18uF 25V Ceramic Capacitor 20% 15% 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) -55°C ~ 125°C Surface Mount, MLCC 0805