0805B152K101CT
Mfr.Part #
0805B152K101CT
Description
MLCC 1500PF 100V X7R 0805
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Dielectric Material :
Ceramic
Mounting Feature :
Surface Mount
Positive Tolerance :
10
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Voltage - Rated :
100V
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Length :
2
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Size Code :
Capacitance :
1.5nF
Width :
1.25
Negative Tolerance :
10
Tolerance :
±10%