0603N821J100CT
Mfr.Part #
0603N821J100CT
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
MLCC 820PF 10V NPO 0603
Size / Dimension :
0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Dielectric :
C0G (NP0)
Positive Tolerance :
5
ECCN Code :
EAR99
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Packaging :
MouseReel
Voltage - Rated :
10V
Walsin
Length :
1.6
Height :
0.8
Ceramic Capacitors
Lead Free :
Lead Free
Failure Rate :
HTS Code :
Reach Compliance Code :
Compliant
Lead Style :
Pbfree Code :
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Voltage Rating (DC) :
10 V
Surface Mount
Case Code (Metric) :
Tolerance :
5 %
Surface Mount, MLCC
Rated (DC) Voltage (URdc) :
10 V
Series :
SIZE(GENERAL)
Features :
Width :
0.8
Capacitance :
820pF
Termination Style :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel
Thickness (Max) :
0.034 (0.87mm)
Datasheets
0603N821J100CT
Walsin Technology 0603N821J100CT
SIZE GENERAL CERAMIC CAPACITOR 0603 1608metric Aluminum Electrolytic Capacitor 0.063L x 0.031W 1.60mm x 0.80mm 30ppm Cel 5% 820pF