0603N800J500CT
Mfr.Part #
0603N800J500CT
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
MLCC 80PF 50V NPO 0603
Positive Tolerance :
5
Voltage Rating (DC) :
50 V
Negative Tolerance :
5
Dielectric :
C0G (NP0)
Terminal Finish :
MATTE TIN OVER NICKEL
Voltage - Rated :
50V
Width :
0.5 mm
Tolerance :
5 %
Termination Style :
SMD/SMT
Packaging :
MouseReel
Surface Mount
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Failure Rate :
Length :
1.6 mm
Size Code :
Lead Free :
Lead Free
Height :
0.5 mm
Walsin
Capacitance :
80 pF
Size / Dimension :
0.063 L x 0.031 W (1.60mm x 0.80mm)
Temperature Coefficient :
30ppm/Cel
Datasheets
0603N800J500CT
Walsin Technology 0603N800J500CT
- CERAMIC CAPACITOR 0603 1608metric Aluminum Electrolytic Capacitor 0.063L x 0.031W 1.60mm x 0.80mm 30ppm Cel 5% 80pF