0603N6R8C101CT
Mfr.Part #
0603N6R8C101CT
Description
MLCC 6.8PF 100V NPO 0603
Width :
0.8
Tolerance :
±0.25pF
Height :
0.8
Number of Terminals :
2
Voltage Rating (DC) :
100 V
RoHS Status :
RoHS Compliant
Capacitance :
6.8pF
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Case Code (Metric) :
Size Code :
Positive Tolerance :
3.68
Length :
1.6
Negative Tolerance :
3.68
Series :
SIZE(GENERAL)
Temperature Coefficient :
NP0
Lead Free :
Lead Free
Voltage - Rated :
100V